Aluminium joining strip for side by side installation of 60cm Integrated Refrigerators, Integrated Freezers and Integrated Refrigerator Freezers.
Compatible with RS6019S2R, RS6019F2L, RS6019BRU, RS6019S3RH1 and RS6019F3LJ.
Compatible with RS6019S2R, RS6019F2L, RS6019BRU, RS6019S3RH1 and RS6019F3LJ.
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | AJRS19LR |
|---|---|
| Depth (mm) | 76 mm |
| Height (mm) | 1764 mm |
| Width (mm) | 23 mm |
| Finish Colour | Aluminium |
| Compatibility | Compatible with RS6019S2R, RS6019F2L, RS6019BRU, RS6019S3RH1 and RS6019F3LJ. |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|
Other
| EAN | 9415112262634 |
|---|
Compare to similar items
Fisher & Paykel Series 7 60cm 269L Integrated Bottom Mount Refrigerator RB6018BRV
$3,299
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Default Door Hinge | Right |
| Frost Free |
Fisher & Paykel Square Fine Black Handle Kit for Integrated Fridge Freezer AHD5RD7621WB
$199
Fisher & Paykel 60cm Square Fine Handle Kit for Integrated Refrigerator Freezer AHD5RDB19
$199
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
