

Stainless steel door panel for Integrated Refrigerator Freezer, 60cm. Compatible with RS6019BRU.
Both 1001 & 771mm height panels. Handles and Toe Kicks sold separately.
Both 1001 & 771mm height panels. Handles and Toe Kicks sold separately.
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | RD6019BR |
|---|---|
| Depth (mm) | 18 mm |
| Height (mm) | 1001 mm |
| Width (mm) | 592 mm |
| Finish Colour | Stainless Steel |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|
Other
| EAN | 9415112262252 |
|---|
Compare to similar items
Fisher & Paykel 60cm Square Fine Black Handle for Integrated Undercounter Wine & Beverage Fridge AHD5RD09B
$129
Fisher & Paykel Series 9 304L Integrated Dual Zone Freezer RS6019F2L1
$4,599
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Default Door Hinge | Left |
| Frost Free |
Fisher & Paykel Square Fine Handle Kit for Integrated French Door Refrigerator Freezer AHD5RD80A
$249
Fisher & Paykel Series 7 690L Quad Door Refrigerator with Ice and Water Stainless Steel RF730QNUVX1
$6,099
| Dispenser | Ice and water |
|---|---|
| Default Door Hinge | French Door |
| Frost Free |
Fisher & Paykel 60cm Joiner Kit for Integrated Undercounter Wine and Beverage AJRS09LR
$179
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.