Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | RD6121VR4 |
|---|---|
| Depth (mm) | 19 mm |
| Height (mm) | 2029 mm |
| Width (mm) | 603 mm |
| Finish Colour | Stainless Steel |
| Notes | . Compatible with RS6121VR2K1. |
| Finish Colour Description | Stainless Steel Facia Right Hinge Door Panel. |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Warranty Note | 1-Year Domestic Warranty on all Parts & Labour. |
Other Features
| Features | Door Panel Only: Door Panel to suit model RS6121VR2K1. Hinge Side Opening: RightHinge Side Only. Optional Extra Accessories available Not included: Handle and a Toe Kick. |
|---|
Other
| EAN | 9415112257340 |
|---|
Manuals & Downloads
Compare to similar items
Fisher & Paykel 60cm Square Fine Handle Kit for Integrated Refrigerator Freezer AHD5RDB19
$199
Fisher & Paykel Series 7 60cm 269L Integrated Bottom Mount Refrigerator RB6018BRV
$3,299
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Default Door Hinge | Right |
| Frost Free |
Fisher & Paykel Square Fine Black Handle Kit for Integrated Fridge Freezer AHD5RD7621WB
$199
Fisher & Paykel Series 11 442L Integrated Column Freezer with Automatic Ice Maker Right Hinge RS7621FRJE1
$16,699
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Default Door Hinge | Right |
| Frost Free |
Fisher & Paykel Series 11 336L Integrated Freezer with Automatic Ice Maker Right Hinge RS6121FRJE1
$14,999
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Default Door Hinge | Right |
| Frost Free |
Fisher & Paykel 60cm Joiner Kit for Integrated Undercounter Wine and Beverage AJRS09LR
$179
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
