This left hinge stainless steel door panel is made specifically for Fisher Paykel Integrated Column 457mm Refrigerator and Freezer models and fits flush with your kitchen cabinetry. To complete your kitchen style, opt to purchase one of our two handle options and a toe kick accessory.
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | RD4621L10D |
|---|---|
| Depth (mm) | 19 mm |
| Height (mm) | 2029 mm |
| Width (mm) | 451 mm |
| Finish Colour | Stainless Steel |
Other Features
| Features | ● Designed specifically for Fisher & Paykel Integrated Column Freezers and Refrigerators. ● Left Hinge |
|---|
Other
| Primary Product Category | Fridge Accessories |
|---|---|
| EAN | 9415112253113 |
Compare to similar items
Fisher & Paykel 60cm Square Fine Black Handle Kit for Integrated Refrigerator Freezer AHD5RDB19B
$199
Fisher & Paykel 60cm Square Fine Black Handle for Integrated Undercounter Wine & Beverage Fridge AHD5RD09B
$129
Fisher & Paykel Series 11 442L Integrated Column Freezer with Automatic Ice Maker Right Hinge RS7621FRJE1
$16,699
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Default Door Hinge | Right |
| Frost Free |
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
