Smeg 110% Telescopic Guides Suit Galileo Ovens
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Weight (kg) | 1 kg |
|---|---|
| Depth (mm) | 5 mm |
| Height (mm) | 39 mm |
| Width (mm) | 72 mm |
| Finish Colour | Stainless Steel |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
Country of Origin
| Origin | Italy |
|---|
Other
| EAN | 8017709303792 |
|---|
Compare to similar items
Smeg Retro Style Benchtop Combi-Steam Oven Black COF01BLAU
$2,299
| Oven Volume | 30 L |
|---|---|
| Pyrolytic self cleaning | |
| Oven Fuel Type | Electric |
Smeg Retro Style Benchtop Combi-Steam Oven White COF01WHAU
$2,299
| Oven Volume | 30 L |
|---|---|
| Pyrolytic self cleaning | |
| Oven Fuel Type | Electric |
Smeg 60cm Compact Classic Steam 100 Oven Matte Black SOA4302S3N
$3,999
| Power (W) | 3000 W |
|---|---|
| Oven Volume | 40 L |
| Pyrolytic self cleaning | |
| Oven Fuel Type | Electric |
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
