110% Telescopic guides suit thermoseal ovens
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | GTT |
|---|---|
| Weight (kg) | 1 kg |
| Depth (mm) | 5 mm |
| Height (mm) | 39 mm |
| Width (mm) | 72 mm |
| Finish Colour | Stainless Steel |
| Compatibility | Smeg Ovens and Cookers |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
Country of Origin
| Origin | Italy |
|---|
Other
| EAN | 8017709301422 |
|---|
Manuals & Downloads
Compare to similar items
Smeg Retro Style Benchtop Combi-Steam Oven Black COF01BLAU
$2,299
| Oven Volume | 30 L |
|---|---|
| Pyrolytic self cleaning | |
| Oven Fuel Type | Electric |
Smeg Retro Style Benchtop Combi-Steam Oven White COF01WHAU
$2,299
| Oven Volume | 30 L |
|---|---|
| Pyrolytic self cleaning | |
| Oven Fuel Type | Electric |
Smeg 60cm Compact Classic Steam 100 Oven Matte Black SOA4302S3N
$3,999
| Power (W) | 3000 W |
|---|---|
| Oven Volume | 40 L |
| Pyrolytic self cleaning | |
| Oven Fuel Type | Electric |
2 Reviews
Rating snapshot
Winnings' customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust Mark 1-2 of 2 reviews
Most Recent
Telescopic extension rails Smeg oven
I would highly recommend these rails make it easy to place food in and out of a hot oven.
Easy oven use
Telescopic rails are the best makes the oven work very easy
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
