Safely install your Napoleon BILEX 485 or BIPRO 500 Gas Grill Head into a custom outdoor kitchen island with this zero clearance liner, which allows for greater flexibility in the use of combustible materials in construction.
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | BI-3323-ZCL |
|---|---|
| Weight (kg) | 20.4 kg |
| Depth (mm) | 595 mm |
| Height (mm) | 300 mm |
| Width (mm) | 640 mm |
| Finish Colour | Stainless Steel |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 10 Years Limited Warranty |
|---|
Other Features
| Features |
|---|
Other
| EAN | 629162131539 |
|---|
Compare to similar items
Napoleon Built-In BBQ 700 Series Natural Gas Ring Side Burner BIB10RTNSS-AU
$895
| Material | Stainless Steel |
|---|
Napoleon Built-In 700 Series 38" with Infrared Rear and Bottom Burners Propane BIG38RBIPSS-1-AU
$4,495
Napoleon Built-In 700 Series Natural Gas Infrared Side Burner BIB10IRNSS-AU
$895
| Material | Stainless Steel |
|---|
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
