Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | BI-4823-ZCL |
|---|---|
| Weight (kg) | 23.7 kg |
| Depth (mm) | 584 mm |
| Height (mm) | 284 mm |
| Width (mm) | 1213 mm |
| Finish Colour | Stainless Steel |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 10 Years Limited Warranty |
|---|
Other Features
| Features |
|---|
Other
| EAN | 629162137524 |
|---|
Compare to similar items
Napoleon Built-In 700 Series 44" with Infrared Rear and Bottom Burners Natural Gas BIG44RBINSS-1-AU
$5,395
Napoleon Built-In 700 Series 32" with Infrared Rear and Bottom Burners Natural Gas BIG32RBINSS-1-AU
$3,995
Napoleon Built-In 700 Series 32" with Infrared Rear and Bottom Burners Propane BIG32RBIPSS-1-AU
$3,995
Napoleon Built-In BBQ 700 Series Natural Gas Ring Side Burner BIB10RTNSS-AU
$895
| Material | Stainless Steel |
|---|
Napoleon Built-In 700 Series LPG Infrared Side Burner BIB10IRPSS-AU
$895
| Material | Stainless Steel (304 Grade) |
|---|
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
