Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | RA460013 |
|---|---|
| Depth (mm) | 398 mm |
| Height (mm) | 850 mm |
| Width (mm) | 398 mm |
| Finish Colour | Stainless Steel |
| Notes | Not required if appliances are installed more than 160mm apart from each other. |
| Installation Note | Additional side heating element 230V. Required if appliances are installed with a distance greater than 16mm and less than 160mm next to each other and for all built-in situations in a very humid environment. |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
|---|
Other
| Primary Product Category | Fridge Accessories |
|---|---|
| EAN | 4242006277215 |
Manuals & Downloads
Compare to similar items
Gaggenau Stainless Steel Door Panel Set with Handle Included for 36 Inch French Door RA421910
$1,999
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
