Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | WS482110 |
|---|---|
| Depth (mm) | 548 mm |
| Height (mm) | 208 mm |
| Width (mm) | 752 mm |
| Finish Colour | Stainless Steel |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|
Other Features
| Features |
|
|---|
Other
| Primary Product Category | Warming Drawer |
|---|---|
| Drawer Type | Warming Drawer |
| EAN | 4242006220389 |
Compare to similar items
Gaggenau 60cm Minimalistic Series Built-In Warming Drawer - Sterling GW252130
$3,899
| Oven Fuel Type | Electric |
|---|
Gaggenau 60cm Minimalistic Series Built-In Vacuum Drawer - Sterling GV251130
$6,499
| Oven Fuel Type | Electric |
|---|
Gaggenau 60cm Minimalistic Series Built-In Warming Drawer - Onyx GW252100
$3,899
| Oven Fuel Type | Electric |
|---|
Gaggenau 60cm Expressive Series Built-In Warming Drawer GW451120
$4,299
| Oven Volume | 20 L |
|---|---|
| Oven Fuel Type | Electric |
Gaggenau 60cm Minimalistic Series Built-In Vacuum Drawer - Onyx GV251100
$6,499
| Oven Fuel Type | Electric |
|---|
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
