












Turn fresh ingredients into delicious dishes with this all-in-one salad prep set from Joseph Joseph.
The Multi-Prep combines everything you need to create delicious salads in one smart design. It includes four interchangeable discs for different salad-prepping tasks, including salad spinning, spiralizing, grating, and slicing. When finished, everything stacks neatly inside the bowl for compact storage.
The Multi-Prep combines everything you need to create delicious salads in one smart design. It includes four interchangeable discs for different salad-prepping tasks, including salad spinning, spiralizing, grating, and slicing. When finished, everything stacks neatly inside the bowl for compact storage.
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | 20154 |
|---|---|
| Weight (kg) | 0.97 kg |
| Depth (mm) | 240 mm |
| Height (mm) | 155 mm |
| Width (mm) | 240 mm |
| Finish Colour | Multi-Coloured |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|
Other Features
| Features |
|
|---|
Other
| Small Appliance - Kitchen Accessories | |
|---|---|
| EAN | 5028420002850 |
Compare to similar items
Joseph Joseph Porta 40L Concrete Grey 30123
$349
| Material | Mild Steel 72.0% / ABS 2.0% / Polypropylene 21.0% / Stainless steel 4.5% / TPE 0.5% |
|---|
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.