


The Fisher & Paykel minimal stacking kit with a push to open tray that gives you more space for loading and unloading. Its newly designed bracket system secures to the back of the washing machine and removes the need to drill into the top of the appliance.
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | ASKS60ZB5 |
|---|---|
| Weight (kg) | 5 kg |
| Depth (mm) | 611 mm |
| Height (mm) | 50 mm |
| Width (mm) | 595 mm |
| Finish Colour | Black |
| Notes | Compatible with Heat Pump Dryers DH1060YZB5, DH1060YLZB5, DH1060MZB5 and Front Loader Washing Machines WH1260YZB5, WH1260MZB5 |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|
Other
| EAN | 9415112933213 |
|---|
Manuals & Downloads
Compare to similar items
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.