Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | AHD3-RD21 |
|---|---|
| Depth (mm) | 41 mm |
| Height (mm) | 852 mm |
| Width (mm) | 15.4 mm |
| Finish Colour | Stainless Steel |
Other
| Primary Product Category | Fridge Accessories |
|---|---|
| EAN | 9415112253229 |
| Design Collection | Fisher & Paykel Contemporary |
Compare to similar items
Fisher & Paykel Series 11 Integrated Wine Storage Cabinet 91 Bottle Left Hinge RS6121VL2K1
$14,899
Fisher & Paykel Series 5 515L Bottom Mount Fridge with Ice and Water Stainless Steel Right Hinge RF505BRNUX1
$2,999
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Dispenser | Ice and water |
| Default Door Hinge | Right |
| Frost Free |
Fisher & Paykel Series 11 342L Integrated Bottom Mount Refrigerator Left Hinge RS6121WLUE1
$14,999
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Dispenser | Water only |
| Default Door Hinge | Left |
| Frost Free |
Fisher & Paykel Series 11 449L Integrated Bottom Mount Column Refrigerator Left Hinge RS7621WLUE1
$16,699
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Default Door Hinge | Left |
| Frost Free |
Fisher & Paykel Series 11 463L Integrated Column Fridge Left Hinge RS7621SLHE1
$16,699
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Default Door Hinge | Left |
| Frost Free |
Fisher & Paykel Series 11 449L Integrated Bottom Mount Column Refrigerator Right Hinge RS7621WRUE1
$16,699
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Default Door Hinge | Right |
| Frost Free |
Fisher & Paykel Series 7 477L Integrated Bottom Mount Refrigerator Right Hinge RS9120WRJ1
$8,199
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Dispenser | Ice only |
| Default Door Hinge | Right |
| Frost Free |
Fisher & Paykel Series 7 511L French Door Fridge Stainless Steel RF505ANX1
$3,499
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Default Door Hinge | French Door |
| Frost Free |
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
