

Brushed stainless steel door panel for Integrated DishDrawer, Compatible with DD60STX6I1, DD60STX6HI1, DD60STI9 and DD60SHTI9.
Handles sold separately.
Handles sold separately.
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Dishwasher type | DishDrawer |
|---|---|
| Model Number | ADDD60STPX |
| Depth (mm) | 18 mm |
| Height (mm) | 447 mm |
| Width (mm) | 595 mm |
| Finish Colour | Stainless Steel |
| Notes | Handles sold separately |
| Finish Colour Description | Brushed stainless steel finish |
| Compatibility | Compatible with DD60STX6I1, DD60STX6HI1, DD60STI9 and DD60SHTI9 |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|
Other
| EAN | 9415112828533 |
|---|
Compare to similar items
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.