The Beko Dryer Stacking Kit with push to open shelf offers an easy space saving solutions in your laundry, for use with compatible Beko washing machines and clothes dryers.
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | SKWS54M |
|---|---|
| Depth (mm) | 540 mm |
| Height (mm) | 60 mm |
| Width (mm) | 600 mm |
| Finish Colour | Graphite |
| Notes | Does not include installation. |
| Compatibility | For use with compatible Beko front load washing machines and clothes dryers. |
Country of Origin
| Origin | Turkey |
|---|
Other
| Small Appliance - Kitchen Accessories | |
|---|---|
| EAN | 8690842588129 |
Manuals & Downloads
Compare to similar items
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
