

















Panasonic 27L Flatbed Inverter Microwave NN-SF57QSQPQ
Unfortunately, this product is no longer available.
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | NN-SF57QSQPQ |
|---|---|
| Weight (kg) | 11.7 kg |
| Depth (mm) | 422 mm |
| Height (mm) | 326 mm |
| Width (mm) | 529 mm |
| Microwave Volume | 27 L |
| Power (W) | 1000 W |
| Finish Colour | Silver |
| Microwave Type | Freestanding |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
Electrical Connection
| Type of connection | 10A plug & lead |
|---|---|
| Connection requirements | This product requires a 10amp electrical connection. For more information, please contact Winning Services on 1300 020 020 or your electrician. |
Other Features
| Control type | Touch |
|---|
Functions
| Inverter Microwave | |
|---|---|
| Steam Microwave |
Other
| Steam Ovens | |
|---|---|
| Combination Microwave Ovens | |
| EAN | 8887549875809 |
| Combination Steam Ovens | |
| Kmart Item |
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.