Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | DTD4W-24 |
|---|---|
| Weight (kg) | 8 kg |
| Heating Capacity | 2.4 kW |
| Depth (mm) | 55 mm |
| Width (mm) | 1425 mm |
| Length (mm) | 400 mm |
| Finish Colour | White |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 10 Years |
|---|
Country of Origin
| Origin | UK |
|---|
Other
| EAN | 7030690106105 |
|---|
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
